Юнайтед изпусна победата на "Стамфорд Бридж" в 96-ата минута, Моуриньо се развилня

Марсиал изравнява резултата точно пред легналия Маркос Алонсо
Юнайтед показа характер след почивката, но изпусна победата

С изравнителе гол в последните секунди Челси стигна до 2:2 на "Стамфорд Бридж" срещу Манчестър Юнайтед в дербито на кръга от Висшата лига.

С два гола на Антони Марсиал след почивката, тимът на Жозе Моуриньо направи пълен обрат и беше близо до успеха, но в 96-ата минута Рос Баркли донесе равенството.

Домакините откриха в 21-ата минута от ъглов удар, при който Погба изпусна Антонио Рюдигер и бранителят с глава разстреля Де Хеа отблизо за 1:0.

Челси нямаше особени трудности да задържи преднината си преди почивката, но през второто полувреме ситуацията се промени. В 47-ата минута Де Хеа спаси изстрел на Мората, а в 55-ата Юнайтед изравни.

Маркос Алонсо падна на тревата след сблъсък с Лукаку, играта обаче не беше спряна и атаката на "червените дяволи" продължи. След два рикошета топката стигна до Марсиал и той без забавяне я прати във вратата на Кепа - 1:1.

В 71-ата минута отново Де Хеа се намеси след удар на Канте и почти веднага Юнайтед осъществи пълен обрат. Хуан Мата проби отдясно и подаде на Рашфорд, който продължи към Марсиал, а французинът вкара втория си гол и донесе преднина на гостите.

Челси не създаваше ситуации, за да изравни и изглеждаше, че гостите ще удържат победата, но в последната минута от добавеното време при едно центриране Давид Луис изстреля топката в гредата.

Рюдигер не сполучи при добавката, но от третия опит резервата Рос Баркли донесе инфарктното равенство и точката на тима си.

Веднага след гола човек от скамейката на Челси започна да се радва бурно пред Жозе Моуриньо, португалският мениджър скочи срещу него и се заформи меле точно пред тунела.

В класирането Челси поне временно излезе еднолично начело с 21 т., на точка пред Манчестър Сити и Ливърпул, които играят мачовете си по-късно днес.