Челси нанесе първа загуба на Тотнъм и е обратно на върха

Виктор Моузес се радва след гола, който в крайна сметка се оказа победен за Челси Снимка: Getty Images

В късния мач от английската Висша лига днес Челси надделя с 2:1 над Тотнъм в лондонското дерби на "Стамфорд бридж".

Победата дойде след обрат и доста трудни минути за домакините, особено през първото полувреме.

В първата част Тотнъм напълно надигра Челси и откри резултата чрез Кристиян Ериксен в 11-ата минута. Датчанинът вкара с безмилостен удар от границата на наказателното поле, а гостите продължиха да пресират и да създават по-опасните положения.

Противно на логиката, точно преди почивката Челси изравни. Педро беше оставен с твърде много пространство и с красив параболичен удар от дъгата на наказателното поле направи Уго Лорис безпомощен - 1:1.

През второто полувреме Челси игра по-добре, а на Тотнъм не достигна енергия, за да продължи по същия начин. В 52-ата минута Диего Коста се изтегли на левия фланг, проби и подаде в наказателното към абсолютно забравения Виктор Моузес, който без проблеми направи 2:1 за домакините въпреки усилията на Фертонген да блокира удара на голлинията.

Малко след това Алонсо можеше да вкара трети гол за Челси, но от чудесна позиция не успя да засече добре топката. До края темпото спадна, а Тотнъм не успя да се върне в мача.

Така Челси си върна първото място в класирането с 31 т., като зад него са Ливърпул и Манчестър Сити с по 30. Тотнъм претърпя първа загуба във Висшата лига за сезона и остава пети с 24 т.