Червеният картон реши мача, но бе правилно отсъден: 5 извода след Сити-Ливърпул 5:0

Двубоят предложи интрига и тактически сблъсък в началото, но ключовият момент бе изгонването на Садио Мане. Снимка: Getty
1. Агуеро и Жезус са убийствен тандем. Преди двубоя много се говореше, че Серхио Агуеро и Габриел Жезус няма да се сработят, защото са брилянтни индивидуалности, но не си пасват. Това твърдение обаче бе напълно опровергано, а точно аржентинецът подаде на колегата си при третия гол за „гражданите“. Снимка: Getty

1. Агуеро и Жезус са убийствен тандем.

2. Червеният картон повлия на мача, но бе правилно отсъден. Ливърпул остана с човек по-малко, след като Садио Мане бе изгонен с директен червен картон заради опасно влизане срещу вратаря на домакините Едерсон. Още на почивката видните експерти на Sky Sports Тиери Анри и Гари Невил обвиниха съдията, че е развалил мача, но истината е, че реферът си свърши работата. Нападателят на „червените“ виждаше стража срещу себе си и вдигна високо крака си, удряйки го в главата, и така сериозно застраши здравето му. Едерсон се върна с шевове на стадиона, а колкото и да се гледа ситуацията на повторение, няма интерпретация на правилата, оневиняваща Мане. Снимка: Getty

2. Червеният картон повлия на мача, но бе правилно отсъден.

3. Серхио Агуеро пише история. Името на аржентинеца вече подсъзнателно се свързва с някакъв рекорд. Кун вкара в последните си шест мача срещу Ливърпул, а вече е и най-резултатният футболист, който няма европейски произход, в историята на Висшата лига със своите 124 попадения. Снимка: Getty

3. Серхио Агуеро пише история.

4. Салах трябва да завършва по-добре. Лявата зона на отбраната на домакините изнемогваше срещу неудържимия Салах, който правеше каквото си поиска. Излезеше ли на чиста позиция, неизменно пропускаше, което също оказа огромно влияние. В ударите му нямаше нито сила, нито точност и ще трябва да поработи върху този аспект от представянето си. Снимка: Getty

4. Салах трябва да завършва по-добре.

ж5. Въпреки категорични успех Сити още не е изявен фаворит за титлата. Все пак, става дума за Висшата лига и Юрген Клоп най-добре видя колко бързо се обръщат нещата. Момчетата му разбиха Арсенал, но капитулираха в следващото дерби. За Ливърпул е от съществено значение как ще съчетае ангажиментите в Шампионска лига и тези в първенството. За Гуардиола е важно колко ще продължи устремът му. Защото на Острова всичко опира до периоди – колко време можеш да си в топ форма и колко бързо можеш да се справяш с кризите. Снимка: Getty
ж5. Въпреки категорични успех Сити още не е изявен фаворит за титлата.

Манчестър Сити разби Ливърпул с 5:0 на своя „Етихад" в дербито на кръга във Висшата лига, като така Пеп Гуардиола нанесе най-тежкото поражение на Юрген Клоп в Англия.

„Гражданите" поведоха с попадение на Серхио Агуеро в средата на първото полувреме, а в 37-ата минута мърсисайдци останаха с човек по-малко.

В края на първото полувреме и началото на второто Габриел Жезус се разписа на два пъти и увеличи преднината на Сити на 3:0. Влезлият като резерва Льорой Сане също се нареди сред голмайсторите в 77-ата минута. В края германецът направи 5:0 с много красив удар.

Двубоят предложи интрига и тактически сблъсък в началото, но ключовият момент бе изгонването на Садио Мане, което несъмнено бе правилно решение въпреки мнението на видни експерти, че съдията е развалил дербито.

Преди това обаче „червените" имаха няколко чисти положения, които ако бяха реализирали, можеха напълно да променят ситуацията на терена.

В галерията може да видите 5 извода след двубоя.