Червеният картон реши мача, но бе правилно отсъден: 5 извода след Сити-Ливърпул 5:0 | sportcafe.bg

09.09.2017, 17:28 (обновена 12.09.2017, 11:59)

1 от 6 снимки Назад Напред

мане

Снимка: © Getty

Двубоят предложи интрига и тактически сблъсък в началото, но ключовият момент бе изгонването на Садио Мане.

Манчестър Сити разби Ливърпул с 5:0 на своя „Етихад" в дербито на кръга във Висшата лига, като така Пеп Гуардиола нанесе най-тежкото поражение на Юрген Клоп в Англия.

„Гражданите" поведоха с попадение на Серхио Агуеро в средата на първото полувреме, а в 37-ата минута мърсисайдци останаха с човек по-малко.

В края на първото полувреме и началото на второто Габриел Жезус се разписа на два пъти и увеличи преднината на Сити на 3:0. Влезлият като резерва Льорой Сане също се нареди сред голмайсторите в 77-ата минута. В края германецът направи 5:0 с много красив удар.

Двубоят предложи интрига и тактически сблъсък в началото, но ключовият момент бе изгонването на Садио Мане, което несъмнено бе правилно решение въпреки мнението на видни експерти, че съдията е развалил дербито.

Преди това обаче „червените" имаха няколко чисти положения, които ако бяха реализирали, можеха напълно да променят ситуацията на терена.

В галерията може да видите 5 извода след двубоя.

Oще: висша лига  габриел жезус  дерби  едерсон  етихад  изводи  ливърпул  лирой сане  манчестър сити  мохамедсалах  пеп гуардиола  садио мане  серхио агуеро  червените