Уругвай си тръгна от Копа Америка с убедителна победа

Уругвай се сбогува достойно с Копа Америка - 3:0 срещу аутсайдера Ямайка. И двата отбора бяха загубили шансове за елиминациите още в предишния кръг от груповата фаза.

Това бе и първа победа на турнира за уругвайците, които са рекордьори по титли - 14. Абел Ернандес откри резултата в 21-ата минута. В 67-ата Дже-Вон Уотсън от Ямайка си отбеляза автогол. Минута преди края на редовното резервата Матиас Корухо вкара за крайното за 3:0.

От шампионата вече отпадна и друг голям фаворит - Бразилия. Така претендент №1 за отличието остана Аржентина.

В другия мач от група С Мексико и Венецуела направиха 1:1. Така мексиканците приключиха на първа позиция с по-добра голова разлика - 6:2 срещу 3:1.

В четвъртфиналите Мексико очаква втория от група D - Чили или Панама. Другите три сблъсъка вече са ясни - САЩ срещу Еквадор, Аржентина срещу Венецуела и Перу срещу Колумбия.