Роналдо вкара 4 в голов спектакъл

В приятен и открит мач Реал игра доста безхаберно в защита, но създаде и множество положения, за да вкара 6 гола Снимка: Getty Images

С четири гола на Кристиано Роналдо Реал Мадрид победи Жирона с 6:3 на "Бернабеу".

Успехът в 29-ия кръг на Ла Лига върна Реал на трето място в класирането с 60 т., на 4 зад втория Атлетико Мадрид и на една пред четвъртия Валенсия.

Роналдо откри резултата в 11-ата минута след асистенция на Тони Кроос. Не след дълго обаче гостите изравниха с гол с глава на оставения непокрит Кристиан Стуани.

В самото начало на второто полувреме Роналдо отново изведе Реал напред с чудесен удар, при който топката се отби в гредата преди да влезе - 2:1. В 59-ата минута Лукас Васкес направи 3:1, а после Роналдо направи добавка след шут на Бензема, за да оформи хеттрика си.

Така интригата в мача приключи, но головете не спряха. Стуани отбеляза още веднъж и резултатът стана 2:4, а в 86-ата минута резервата Гарет Бейл вкара петия и последен гол за Реал.

Защитата на "кралете" обаче отново увисна при статично положение и Хуанпе вкара с глава след корнер за 3:5. В 92-ата минута CR7 получи още една удобна топка и разстреля Буну за четвърти път.