Реал открадна победата във Валенсия с две необикновени дузпи

Бензема вкара първата дузпа, с която откри резултата Снимка: Getty Images
Бензема вкара първата дузпа, с която откри резултата

Реал Мадрид победи трудно с 2:1 Леванте като гост в късния мач от кръга на Ла Лига.

Две дузпи донесоха успеха на "Белия балет", който можеше да получи още голове, но на два пъти гредите го спасяваха.

В 42-ата минута дойде пъвата дузпа за Реал, при която ВАР сигнализира за доста по-ранна ситуация на игра с ръка на Енис Барди. Той я беше вдигнал, за да предпази лицето си. От бялата точка Карим Бензема откри резултата.

Домакините обаче продължиха да играят вдъхновено и в 60-ата минута Роджър Марти, който беше записал няколко пропуска по-рано, засече центриране отляво, за да направи 1:1.

После Винисиус изпусна чисто положение за Реал, но в 76-ата минута гостите получиха втора дузпа. Шех Дукур замахна към Каземиро в опит да изчисти топката, контактът в най-добрия случай беше минимален, но халфът на Мадрид се свлече на земята и реферът посочи бялата точка.

Гарет Бейл се нае с изпълнението и се разписа за победното 2:1.

4 минути преди края обаче, Начо получи втори жълт картон и така Реал доигра с 10 души, а бранителят ще бъде наказан за Ел Класико срещу Барселона.

Преди големия мач на 2 март Барса продължава да води в класирането с 57 т., а Реал е трети с 48.