Ливърпул се измъчи с Лестър, плачевен Челси отнесе четворка

30.01.2019, 22:06 (обновена 31.01.2019, 01:49)
Ливърпул - Лестър 1:1

Ливърпул увеличи аванса си на върха, но само с една точка

Ливърпул изпусна шанса си да се откъсне на 7 т. на върха в Премиършип и стигна само до 1:1 срещу Лестър на "Анфийлд".

Все пак тимът на Юрген Клоп увеличи аванса си за първото място пред Манчестър Сити на 5 т. благодарение на вчерашната загуба на "гражданите" от Нюкасъл.

Още в 3-ата минута Ливърпул поведе, и то преди от Лестър изобщо да са овладели топката. Добра атака отляво изведе Садио Мане, който с премерен удар по земя в далечния ъгъл направи 1:0.

В добавеното време на първата част обаче Хари Магуайър изравни, след като получи прехвърлящ пас с глава и засече от няколко метра, а защитата на Ливърпул очакваше засада и не реагира добре на ситуацията.

Второто полувреме започна оспорвано с добри прояви и от двата тима. В 58-ата минута съдията подмина чиста дузпа за Ливърпул за нарушение срещу Наби Кейта.

"Мърсисайдци" упражняваха натиск, но мачът се закучи и те не успяваха да създават положения. Все пак в 74-ата минута удар на Фирмино беше спасен от Шмайхел.

По същото време Челси се срина в гостуването на Борнемут и отнесе срамна загуба с 0:4.

"Черешките" нанесоха своя удар след почивката и в 47-ата минута Джошуа Кинг простреля Кепа за 1:0. В 63-ата минута Кинг асистира на Дейвид Брукс, който покачи на 2:0. После отново Кинг се разписа, а в 95-ата минута резервата Чарли Даниълс направи поражението унизително.

Друг тим от топ 6, Тотнъм, също се измъчи в този кръг, но успя да вземе мача си срещу Уотфорд като домакин с 2:1.

Гостите дълго време водеха с гола на Крейг Каткарт в 38-ата минута, но 10 минути преди края Хюн-Мин Сон изравни. В 87-ата минута Фернандо Йоренте с глава донесе трите точки за "шпорите".

Oще: аванс  анфийлд  борнемут  висша лига  дейвид брукс  джошуа кинг  измъчи  изненади  класиране  лестър  ливърпул  лисиците  манчестър сити  на върха  преднина  премиършип  разгром  садио мане  сините  срам  тотнъм  уотфорд  фернандо йоренте  хари магуайър  хюн-мин сон  чарли даниълс  челси  юрген клоп