Милан не успя да спре Ювентус

Тевес откри резултата за Ювентус срещу Милан

Ювентус спечели с 3:1 дербито на XXII кръг на Серия А срещу Милан с 3:1. След победата авансът на Юве на върха на класирането в Италия достигна 10 точки преди мача на Рома с Каляри.

Головете за торинския гранд вкараха Карлос Тевес с 14 минута, Леонардо Бонучи в 28-ата и Алваро Морато в 65-ата, който подаде и паса на Тевес, за да открие резултата. Надеждите на Милан бяха живи в първия половин час на мача, след като Лука Антонели изравни в 28 минута.

За Милан това беше седма загуба този сезон и тимът остана на 9-о място, но е възможно след днешните срещи отборът да изпадне и от Топ 10.