Класическо начало за Бразилия на Копа Америка (видео)

Двата гола на Коутиньо в началото на втората част осигуриха победата Снимка: Getty Images
Двата гола на Коутиньо в началото на втората част осигуриха победата

Бразилия стартира тазгодишното издание на Копа Америка с класическа победа с 3:0 над Боливия.

Домакините на турнира взеха първи три точки в своята група А, където са още отборите на Венецуела и Перу.

Победата дойде най-вече благодарение на два бързи гола на Филипе Коутиньо в началото на второто полувреме, като той първо откри от дузпа, свирена с помощта на ВАР заради игра с ръка.

Три минути по-късно Роберто Фирмино центрира и Коутиньо с глава покачи на 2:0.

Към края Евертон проби на границата на наказателното поле и със силен удар точно в левия ъгъл направи 3:0.

Така и без контузената си звезда Неймар, бразилците продължиха добрата си серия от 11 поредни мача без загуба. Те не са губили от поражението от Белгия на Световното първенство миналата година.

Тази нощ и Аржентина ще изиграе своя първи мач от Копа Америка - срещу Колумбия в група B.