Бербатов: Изненадахме много хора

Бербатов похвали съотборниците си в Монако въпреки загубата от Арсенал Снимка: БГНЕС
Бербатов похвали съотборниците си в Монако въпреки загубата от Арсенал

Монако падна с 0:2 у дона в осминафиналния реванш срещу Арсенал, но продължава напред в Шампионската лига, тъй като спечели първия мач в Лондон с 3:1.

Българската звезда на Монако Димитър Бербатов игра до 70-та минута в мача, а след срещата заяви, че той и съотборниците му са поднесли голяма изненада.

„Не мисля, че много хора очакваха от нас да отстраним Арсенал - обясни Бербатов, който вкара гол в първата среща. - Ние обаче вярвахме, че сме способни да направим нещо специално, защото имаме добри футболисти.

„Отборът ни е млад и талантлив и успяхме да изненадаме много хора. Отстранихме един много силен Арсенал. Борихме се като отбор, имахме и малко късмет, но важното е, че продължаваме напред в турнира.

„Решаваща за успеха ни се оказа победата в първия мач, когато вкарахме три гола. Това се оказа важно, защото така получихме комфортна преднина.

„Последните минути срещу Арсенал днес бяха много нервни. Те преследваха трети гол, но не успяха. Двете им попадения станаха след наши грешки, но това е нормално, Монако е млад отбор, в който играчите се раздават на 100 процента - затова се класирахме."