Мората вдъхнови Челси, "сините" излязоха на второ място | sportcafe.bg

Мората вдъхнови Челси, "сините" излязоха на второ място

04.11.2018, 19:25 (обновена 04.11.2018, 19:55)
Челси - Кристъл Палас 3:1

До неотдавна Мората беше в дупка, но вече има 4 гола в последните 4 шампионатни мача

Челси спечели с 3:1 лондонския сблъсък с Кристъл Палас, а с два гола изпъкна навлизащият в добра форма Алваро Мората.

С трите точки "сините" събраха общо 27 и излязоха на второ място в подреждането с равен актив с третия Ливърпул и на два пункта зад лидера Манчестър Сити.

Челси откри резултата при първото си чисто положение - в 32-ата минута Педро центрира на два пъти отдясно, а при втория път Мората успя да овладее топката и да я прати във вратата.

В 53-ата минута гостите възстановиха равенството с гол на Андрос Таунсенд, но 12 минути по-късно Мората отново изведе Челси напред, този път с левия крак след центриране от статично положение.

В 70-ата минута Педро реши нещата с трети гол, а подаването беше на Маркос Алонсо. В 93-ата минута Мората пропусна да оформи хеттрик сам срещу Хенеси.

За Челси имаше още една добра новина освен победата, тъй като звездата Еден Азар се завърна след контузията в гърба и игра в последния половин час.

Oще: алваро мората  андрос таунсенд  вдъхнови  висша лига  второ място  класиране  кристъл палас  лондон  маркос алонсо  педро  сините  форма  челси