Голямо дебнене в голямото дерби - 0:0

Емил Гъргоров бе най-активен в редовете на ЦСКА, а Станислав Ангелов (вляво) бе сред най-стабилните в синьо.

Голямо дебнене и малко поети рискове в атака - така ЦСКА и Левски не се победиха и завършиха 0:0 в първи осминафинал за Купата на България. Всичко остана да се решава в реванша на 19 декември.

Мачът мина сравнително мирно, коректно и с добро ръководство на съдията - дебютант в дербито Цветан Кръстев.

ЦСКА имаше наглед по-добрите шансове през първото полувреме, а и гол на Валентин Илиев бе справедливо отменен заради засада. Левски отвърна с удар в гредата от фаул на Мирослав Иванов.

Но личеше - на първо място е сигурността и желанието да не се сбърка фатално.

Левскарите излязоха да загряват с фланелки, припомнящи за историческото 7:2 от 1968 г., на него бе посветена и хореографията в сектор "Б". Но ден преди годишнината, малко от устрема и класата на "сините" от онзи двубой се е предала на тези, които сега носят екипа на Левски.

ЦСКА пък опитваше да играе хитро, а и имаше допинга от първата поява като титуляр на Мартин Петров.

И колкото и да личи липсата на добра игрова подготовка, звездата си показа какво умее в няколко случая. Две центрирания на 34-годишния Петров едва не доведоха до голове в "синята" врата.

След почивката Левски стартира ударно и Гари Родригес изпусна златен шанс - сам срещу вратаря Черни стреля встрани.

Нататък ЦСКА взе инициативата и опитваше да атакува повече. Левски дебнеше на контраатаки. Апостол Попов бе най-близо до гола в 76-ата минута, но Пламен Илиев спаси удара му с глава.

Ремито остава напълно логично всичко за реванша. Левски все пак се отърси от кошмара, който сънува от месец и онова 0:3, което ЦСКА му лепна за първенството.

Армейците пък ще са спокойни до 19-ти декември, а и спряха негативна серия от загуби, натрупани в първенството.