Милан спечели Суперкупата след дузпи с Юве

Последните титли на Милан бяха през 2011 г. - шампиони и Суперкупата.

Възходът на Милан под ръководството на Винченцо Монтела продължава и "росонерите" спечелиха първия си трофей от 5 години насам.

"Червено-черните" победиха драматично Ювентус на финала на турнира за Суперкупата, който се игра на стадион "Джасим Бин Хамад" в Доха.

Редовното време завърши 1:1, въпреки че шампионите от Торино имаха повече шансове.

"Старата госпожа" натисна от самото начало и в 18-та минута Джордо Киелине стреля от въздуха с десния крак след центриране от корнер и даде аванс на Юве.

В 38-та минута "росонерите" изравниха. Първата продължителната атака на тима завърши с голов удар с глава на Бонавентура, който засече центриране на Сусо отдясно.

Нов гол в редовното време не падна, а попадение на Патрис Евра в 111-та минута бе отменен заради засада.

При дузпите Буфон спаси удар на Лападула, но веднага след това Манджукич стреля в гредата.

Донарума отрази изстрела на Дибала при 4:4, след което Пашалич се разписа победно за миланистите.