Тотална разруха: Ейбар се подигра с Реал Мадрид

Тотално разочарование в дебюта на Сантиаго Солари като постоянен треньор на Реал Снимка: Getty Images

Ейбар се подигра с европейския шампион Реал Мадрид на своя „Мунисипал“ и постигна шокираща победа с 3:0 в първия мач от 13-ия кръг в Ла лига.

Това беше първи двубой за Сантяго Солари начело като постоянен треньор, след като аржентинецът записа четири поредни победи като временен наставник.

Срамната загуба идва по-малко от 24 часа след допинг скандалът, разкрит от Football Leaks, според който Серхио Рамос е дал положителна допинг проба след победата с 4:1 над Ювентус във финала на Шампионската лига през 2017 г.

Това бе и първи успех за Ейбар срещу „белия балет“ в историята на испанския елит.

Домакините започнаха страхотно двубоя и още в третата минута гредата спаси Тибо Куртоа и Реал. „Кралете“ отговориха осем по-късно, но удар на Карим Бензема бе изчистен от голлинията.

В 16-ата Ейбар поведе с гол на Гонсало Ескаленте след страхотна контраатака. За кратко имаше съмнения за засада, но след консултация с ВАР реферът зачете попадението.

10 минути преди почивката Гарет Бейл стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на домакините отговори по блестящ начин и отрази удара му.

В началото на втората част Реал се опита да наложи натиск, но грешка в защита доведе до втори гол във вратата на Куртоа. Одриосола не успя да овладее една топка, Корея му я отне, пусна я към Сержи Енрик, който с помощта на страничната греда направи резултата 2:0 в 52-рата минута.

Веднага след това последва нова лоша новина за Сантяго Солари. При опита си да си върне топката, Одриосола получи травма и бе заменен принудително от Дани Карвахал, който също се завърна от контузия.

Резултатът се задържа 2:0 само пет минути. Но не Реал намали изоставането си, а Ейбар вкара трети! След нова грешка в отбраната си, „кралете“ получиха трети гол във вратата си в 57-ата минута, дело на Кике, който се възползва от неразборията в наказателното поле на европейския шампион.

Атаките на домакините не спряха и след третия гол. Малко след изтичането на един час игра Куртоа спаси вратата си от четвърто попадение, отразявайки удар на Фабиан Ореяна, който пое топката на десния фланг, справи се с двама играчи на Реал и стреля.

Дори въпреки влизането в игра на Иско и Винисуис, Реал не успя да стигне дори до почетно попадение и записа пета загуба от началото на сезона.

„Кралете“ остават с актив от 20 точки, на четири от лидера Барселона, но и са и с мач по-малко на шестата позиция. Успехът пък изкачи Ейбар до седмото място, само на две точки за Реал.