Перу завърза възела в група „С“

Клаудио Писаро донесе успеха на Перу над Венецуела и завърза интригата в група „С“

Перу победи Венецуела с 1:0 и завърза интригата в група „С“ напълно. След изиграване на вторите мачове от груповата фаза, и четирите отбора са с по три точки и еднаква голова разлика – 0.

Единственото попадение за победата на Перу отбеляза Клаудио Писаро в 72-рата минута.

В 29-а минута Аморабиета се опита да прескочи Гереро, но при падането стъпи върху коляното и съдията му вдигна директен червен картон.

Останали с човек по-малко, венецуелците не успяха да издържат на натиска на Перу.

18 минути преди края грешка в отбраната на Венецуела прати топката на пътя на Писаро и ветеранът с мощен удар отблизо с помощта на горната греда прати топката в мрежата.

В последния кръг Бразилия играе с Венецуела, а Перу среща Колумбия.