Кошмарът "Беневенто" отново сполетя Милан и Гатузо

Милан вече няма победа в шести пореден мач Снимка: Getty Images
Милан вече няма победа в шести пореден мач

След като спечели първата точка в историята си като елитен отбор в дебюта на Дженаро Гатузо начело на Милан, благодарение на гол на вратаря Алберто Бриньоли в добавеното време при равенството 2:2 по-рано през сезона, Беневенто този път успя и да победи „росонерите“.

Опашкарят, който се намира на последното място в Серия А и почти сигурно ще изпадне, се превръща в най-големия кошмар на Милан при Гатузо, като този път Беневенто взе пълния актив от трите точки след победа с 1:0 насред „Сан Сиро“, въпреки че игра с човек по-малко в последните 10 минути.

Единственото попадение в срещата падна в 29-ата минута след грешка в изнасянето на топката от страна на домакините. Пиетро Йемело се измъкна и преодоля Донарума, а въпреки протеста на играчите на Милан за засада, след преглеждане на положението на видео повторение реферът зачете гола и посочи центъра.

Беневенто явно е орисан да пише историята си срещу Милан, като след първата точка в Серия А, постигна и първата си победа като гост в елита срещу „росонерите“ и така има положителен баланс в исторически аспект срещу далеч по-именития сисъперник.

Още по-трагичното за Милан е, че гостите играха с човек по-малко в последните повече от 10 минути, след като появилият се като резерва Чек Диабате бе изгонен, след като получи два бързи жълти картона, вторият от които за удар с лакът в лицето на Леонардо Бонучи при борба за една висока топка.

Това е шести пореден мач без победа за Милан, който остава на шестата позиция с 54 точки, само на две пред седмия Аталанта, но и с изигран мач повече, което поставя под въпрос участието на „росонерите“ в Европа през следващия сезон.

Победата пък увеличи актива на Беневенто на 17 точки, но тимът все още е на цели 12 от първия тим над чертата четири кръга преди края на първенството.