Реал се издъни мощно срещу Валенсия

Симоне Дзадза вкара на Реал още в 4-ата минута. Двата ранни гола на Валенсия се оказаха достатъчни за победата Снимка: Getty Images

В отложен мач от 16-ия кръг на Ла Лига Реал Мадрид се издъни в гостуването на Валенсия и загуби с 1:2.

Два ранни гола на домакините се оказаха достатъчни за успеха им, който ги отдалечи на 10 точки от зоната на изпадащите. Още в 4-ата минута бившият играч на Барселона Мунир центрира отдясно, Симоне Дзадза спря на гърди с гръб към вратата, завъртя се и с удар от въздуха вкара прекрасен гол за 1:0.

В 9-ата минута при контраатака Нани намери Ореяна, който не стреля особено добре, но успя да вкара топката във вратата между краката на Кейлор Навас - 2:0 за Валенсия.

Впоследствие Реал наложи натиск, но направи пропуски. В 44-ата минута Кристиано Роналдо върна един гол за Кралския клуб, като засече с глава центриране на Марсело и намали на 1:2.

През второто полувреме Валенсия пазеше преднината си, а Реал опитваше да продължи натиска. Изравнителен гол за гостите така и не падна, въпреки шансовете в края пред Серхио Рамос, Марсело и Роналдо.

След загубата Реал остава лидер в първенството с 52 т., една повече от втория Барселона. Мадридчани все още имат и един мач по-малко.