Клозе спаси Германия срещу Гана

Клозе вкара 15-я си гол на световни първенства и спаси точката за Германия срещу Гана
С повече тичане Гана успя да ограничи атаките на Германия
Преди гола на Клозе Гана обърна хода на мача в рамките на десет минути

С гол на Мирослав Клозе Германия стигна до точката срещу Гана за 2:2, което запази шансовете на селекцията на Йоахим Льов да се класира на осминафиналите.

С попадението си Клозе изравни рекорда на Роналда от 15 гола на световни първенства и подобри рекорда на Герд Мюлер за най-много голове на световни финали за Германия.

В мач №800 на световни финали Германия и Гама предложиха силов и бърз футбол, но през първото полувреме нито един от двата отбора нямаше много шансове за попадение. Гана успя да затвори подстъпите към вратата си, а с повече физически усилия африканците тормозеха вратаря на Германия Нойер.

След почивката обаче играта се отвори и Германия поведе 1:0 благодарение на Марио Гьотце в 52 минута. В следващите десет минути обаче Гана успя да обърне хода на мача - първо Андрю Аю изравни, при това само три минути след гола на Гьотце, а малко по-късно Асамоа Гиан изведе своите напред. След първия гол на Гана инициативата беше изцяло у африканците и това им помогна да поведат.

Льов обаче реагира бързо и вкара в игра Швайнщайгер и Клозе и две минути по-късно Мирослав изравни резултата за 2:2.

В последните 20 минути двата тима си размениха много бързи атаки и поредица положения пред двете врати, но всеки път завършващият удар не беше достатъчно точен. Германската защита обаче оставяше много повече пространства на нападателите на Гана, но те не успяха да вкарат.

След два мача Германия е начело в група G с 4 точки, а Гана взе първата си точка и заема третото място. Утре играят САЩ и Португалия, като американците имат три точки, а Кристиано Роналдо и компания все още нямат точки.