Дузпа спаси Италия от загуба в дебюта на Манчини

Италия никак не впечатли в първия официален мач на новия селекционер Снимка: Getty Images
Италия никак не впечатли в първия официален мач на новия селекционер

Обновеният национален отбор на Италия стигна само до 1:1 срещу Полша на свой терен в група 3 от зона А на Лигата на нациите.

Срещата беше официален дебют за новия треньор на "скуадра адзура" Роберто Манчини, поел тима след провала в квалификациите за Мондиал 2018. Италианците не показаха голям прогрес тази вечер и спорна дузпа ги спаси от загуба, а гостите им създадоха доста проблеми и можеше да вкарат повече голове.

От самото начало Полша изглеждаше по-опасният тим на терена с контраатаките си, докато през първата част домакините създадоха само една опасност, при която Бернардески стреля неточно.

На другата врата Донарума спаси удари на Зиелински и Криховяк, а пет минути преди почивката вече беше безпомощен.

Тогава топката беше открадната на Жоржиньо пред наказателното поле на Италия и Левандовски центрира на Зиелински, който от воле насочи много точно топката за 1:0.

През втората част опитите на домакините да върнат гола вървяха неуспешно до 75-ата минута, когато Италия получи дузпа.

Якуб Блашиковски направи шпагат срещу влезлия като резерва Киеза, изби първо топката, но и препъна съперника си, а реферът прецени, че шпагатът не е чист и посочи бялата точка.

Жоржиньо се зае с изпълнението и изравни за 1:1.

До края натискът на Италия не доведе до нищо и съперниците си поделиха по точка в групата, където е и съставът на Португалия.