Байерн стигна финал с разгром над "аспирините"

Байерн отново показа, че посреща финалната фаза от сезона в убийствена форма

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен се класира на финал за купата на страната с разгром с 6:2 над Байер Леверкузен като гост.

Баварците отнесоха поредната си жертва с хеттрик на Томас Мюлер и продължават да вървят към голямата цел - златен требъл през сезона. Те вече спечелиха титлата, на 19 май им предстои да изиграят финала за Купата на Германия срещу Шалке или Айнтрахт, а в Шампионската лига ще се изправят срещу Реал Мадрид на полуфинал.

Срещу Леверкузен Байерн дръпна с 2:0 с два гола на Роберт Левандовски в 3-ата и 9-ата минута. В 16-ата Ларс Бендер върна едно попадение за Байер и така завърши първата част. Гостите нанесоха своя удар след почивката, когато Томас Мюлер покачи на 3:1, възползвайки се от подаване на Тиаго. Защитата на "аспирините" рухна и скоро самият Тиаго Алкантара и пак Томас Мюлер докараха резултата до 5:1.

Впоследствие Бейли вкара още един утешителен гол за домакините от пряк свободен удар, а Мюлер оформи хеттрика си, отново след асистенция на Тиаго.