Величествен гол донесе голямата сензация във Висшата лига: Сити се провали у дома! (ВИДЕО) | sportcafe.bg

22.12.2018, 18:38 (обновена 22.12.2018, 19:25)

Таунсенд вкара знаменит гол за 2:1, а Сити загуби у дома в първенството за пръв път от 7 април

Манчестър Сити допусна напълно неочаквана издънка във Висшата лига и загуби с 2:3 от Кристъл Палас у дома.

Лондонският клуб хвърли бомбата и осъществи пълен обрат срещу шампионите, а после успя да удържи аванса си.

Всичко започна много добре за Сити, отборът доминираше и в 27-ата минута поведе с гол на Илкай Гюндоган. Кристъл Палас обаче нанесе удара си за три минути. Първо защитата на домакините подцени една ситуация, Кайл Уокър позволи на Джефри Шлуп да стреля и Едерсон се оказа безпомощен - 1:1.

Почти веднага след това Андрос Таунсенд вкара гола на сезона с невероятно воле от 30 метра, което влезе неспасяемо зад Едерсон за 2:1.

В 51-ата минута се стигна до греда за гостите, а после Кайл Уокър се хвърли на необмислен шпагат и направи дузпа. Лука Миливойевич реализира от бялата точка за 3:1.

До края Сити наложи тотален натиск и поддържаше напрежението пред Гуаита, а Лерой Сане удари греда от фаул.

Пет минути преди края Кевин де Бройне върна едно попадение с доза късмет, тъй като негово центриране се превърна в шут и изненада Гуаита за 2:3. До края обаче опълчението на гостите свърши работа.

По същото време домакинска издънка направи и Челси, който загуби с 0:1 от Лестър на "Стамфорд Бридж".

Джейми Варди вкара единствения гол в 51-ата минута след контраатака и извеждащо подаване от Джеймс Мадисън.

По-рано днес Арсенал се върна към победите с 3:1 над Бърнли на "Емирейтс".

Пиер-Емерик Обамеянг се отчете с два гола за "топчиите" и въпреки че Ашли Барнс намали за Бърнли, в края Алекс Иуоби фиксира финалния резултат.

Така в класирането Ливърпул вече има 4 т. преднина на върха пред Манчестър Сити. Челси и Арсенал са съответно четвърти и пети, но с равни точки - по 37.

Oще: алекс иуоби  англия  андрос таунсенд  арсенал  ашли барнс  бърнли  величествен гол  видео  висша лига  воле  гражданите  джейми варди  джефри шлуп  домакинство  дузпа  едерсон  емирейтс  илкай гюндоган  кевин де бройне  кристъл палас  лестър  лука миливойевич  манчестър сити  пиер-емерик обамеянг  провал  провали  резултати  рой ходжсън  сензация  сити  стамфорд бридж  у дома  челси