Безмилостен Ливърпул си тръгна с 6:0 от "Вила парк"

Стъридж вкара първия гол за мърсисайдци.

Ливърпул разгроми с 6:0 като гост състава на Астън Вила в среща от 26-ия кръг на английското първенство. Шест различни голмайстори се разписаха при най-голямата загуба за бирмингамци пред собствена публика в ерата на Висшата лига.

Тимът от Мърсисайд вече има 38 точки и се доближи максимално до местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. В 16-ата минута Даниъл Стъридж откри резултата с удар с глава в първия си шампионатен мач като титуляр при мениджъра Юрген Клоп.

Английският национал лекуваше контузия дълго време и това не му позволи да играе за "червените" в последните месеци. Джеймс Милнър покачи на 2:0 в 25-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. Емре Джан покачи резултата на 3:0 в 58-ата минута, а Дивок Ориги реализира четвъртото попадение пет минути по-късно.

Натаниъл Клайн и Коло Туре оформиха разгрома след попадения в 65-ата и в 71-ата минути. Това е най-тежкото поражение на Астън Вила у дома през последните 81 години.

Ливърпул вече е на осмо място във Висшата лига, докато отборът от Бирмингам е на последната 20-а позиция с едва 16 спечелени точки.