Шчесни: Игуаин винаги ги бие така

Войчек Шчесни е изучавал как Гонсало Игуаин бие дузпите Снимка: Getty Images
Войчек Шчесни е изучавал как Гонсало Игуаин бие дузпите

Стражът на Ювентус Войчек Шчесни разкри, че е знаел точно къде Гонсало Игуаин ще бие дузпата.

Аржентинският нападател, който през този сезон играе като отдаден под наем от Юве в Милан, пропусна дузпа в дербито на „Сан Сиро“, загубено от „росонерите“ с 0:2.

Пипита имаше възможност да изравни резултата в края на първата част, след като Марио Манджукич бе открил резултата в осмата минута, но ударът му бе спасен от Шчесни, след което се отклони в гредата.

08:06Какво каза Роналдо на Игуаин по време на дербито?

„Познавам го, защото той биеше дузпите миналата година. Тогава, като втори вратар, тренирах с него дузпи и, разбира се, че го бях изучил.

Избрах да се хвърля рано, защото той по принцип ги бие така и трябваше да се надявам, че няма да промени начина на изпълнение, което и не направи“, каза Шчесни след дербито в неделя.

Игуаин не само пропусна дузпата, но в края на двубоя бе и изгонен заради бурен протест срещу решение на главния съдия Паоло Мацолени.

Крайното 2:0 оформи Кристиано Роналдо в 81-вата минута. Ювентус има аванс от шест точки пред втория Наполи и 13 пред петия Милан след 12 изиграни кръга в Серия А.