Капело: Не ни е страх от никого

Фабио Капело и Джон Тери отново са в добри отношения Снимка: Getty Images
Фабио Капело и Джон Тери отново са в добри отношения

След победата с 1:0 срещу Словения, която осигури на Англия място на осминафиналите на световното първенство по футбол в ЮАР, селекционерът на британците Фабио Капело заяви, че тимът му не се страхува от никого. Сякаш не знаеше, че следващият съперник на Рууни и компания ще е Германия.

Освен това Капело е на мнение, че късметът на англичаните се е обърнал, след като той е отпуснал режима и е разрешил на момчетата да пият по една местна бира вечерта преди мача със Словения.

Старата вражда с Германия е нещо, което Уейн Рууни иска да поднови, при това колкото е възможно по-бързо. "Можем да ги бием", изригна звездата на Манчестър Юнайтед, но повторението на полуфинала от 1990 дойде доста по-скоро, отколкото се надяваше Капело. Англия се провали в опита си да спечели първото място в група С, което означава, че пътят към финала (!) за селекцията на Капело става още по-труден, но Фабио не се е отказал от идеята си да спечели световната титла. И продължава да твърди, че не е полудял. Ако Англия победи Германия в неделя, то на четвъртфинала най-вероятно ще срещне Аржентина, а при още един успех следващият съперник на тима ще е Португалия или Испания - на полуфинала в Дърбан.

Англия загуби първото място в групата докато играчите се радваха на терена след победата срещу Словения - в 92 минута на другия мач САЩ спечели срещу Алжир и по голова разлика изскочи на първо място, което означава осминафинал срещу Гана.

"Промених някои неща в тима, използвах въображението си", обясни Капело след победата. "Разреших безплатната бира - местно производство. Сега съм сигурен, че вече ще играем с повече увереност, защото си върнахме бойния дух. Можем да продължим напред без страх, не се плашим от никого".

Все пак, не може без притеснения - Уейн Рууни е под въпроса за мача в неделя, след като беше изритан в десния глезен, а това принуди Капело да го извади от игра в 72 минута на мача. "Все още не знам колко е сериозна контузията му, ще трябва да изчакаме мнението на лекаря", обясни Капело и отказа да коментира защо Рууни не му е подал ръка при смяната, като Уейн записа осми мач за Англия без гол.

Предстоящият сблъсък с Германия ще е много интересен, като се има предвид, че преди 10 дни Франц Бекенбауер обяви, че при Капело Англия "върви назад" и играчите му само "тичат и блъскат топката". Според източници от обкръжението на Капело, италианецът обяснил, че германците били уплашени от британците, затова говорели така.

След края на мача със Словения Капело положи сериозни усилия, за да подобри отношенията си с Джон Тери - втурна се на терена и двамата се прегърнаха. "Джон е лидер", заяви след секунди Капело. "Нямам проблеми с нито един от играчите. Аз ги уважавам и те ме уважават. Представянето на Тери в този мач беше много важно."