Барса с огромна крачка към финала след победа в Мадрид | sportcafe.bg

Барса с огромна крачка към финала след победа в Мадрид

01.02.2017, 23:55 (обновена 02.02.2017, 00:37)
Атлетико Мадрид - Барселона 1:2

Меси и Суарес празнуват втория гол на Барса, който се оказа и победен

Барселона не изглежда никак далеч от финала за Купата на Краля.

Каталунците надделяха с 2:1 като гости на Атлетико Мадрид в първия полуфинал в надпреварата и взеха ключово предимство преди реванша във вторник.

На "Висенте Калдерон" Барса извлече максимума от силното си първо полувреме и след това не допусна обрат срещу непримиримия и традиционно неудобен съперник. По-доброто начало на гостите беше материализирано още в 7-ата минута, когато Луис Суарес направи бърз пробив покрай неподготвената защита на Атлетико, заобиколи Стефан Савич и с външен фалц стреля покрай Моя - 1:0 за Барселона.

"Дюшекчиите" не успяваха да влязат в мача и можеха да допуснат още голове, като в 28-ата минута отново Суарес можеше да вкара. Пет минути по-късно Меси получи топка пред наказателното поле и отправи неспасяем диагонален удар, при който топката се отби в гредата и влетя в мрежата за 2:0.

Гостите обаче постепенно свалиха темпото, а през втората част Атлетико заигра далеч по-добре и в 59-ата минута се върна в мача.

Габи центрира от статично положение, Диего Годин отклони към Гризман и французинът вкара отблизо с глава за 1:2.

В следващите минути Атлетико определено беше по-добрият отбор и можеше да изравни. В 63-ата минута Гризман засече центриране на Фелипе Луис, но Силесен показа страхотен рефлекс и спаси удара от непосредствена близост. Барселона се събуди и отговори с изстрел на Меси в гредата от фаул. В 77-ата минута и Неймар имаше добро положение след подаване на Меси, но стреля много неточно.

Резервата Фернандо Торес изпусна страхотно положение за Атлетико в 85-ата минута след грешка на Масчерано, в последните минути Фелипе Луис, Гризман и Гамейро бяха на добри позиции, но нямаха шанс пред вратата, а и Силесен показа класа.

Така Барселона удържа победата, а Атлетико ще гони чудо на "Камп Ноу" следващата седмица.

В другия полуфинал за Купата на Краля един срещу друг се изправят Алавес и Селта, като първият двубой е в четвъртък.

Oще: антоан гризман  атлетико мадрид  барселона  висенте калдерон  купа на испания  купа на краля  лео меси  лионел меси  луис суарес  мадрид  обрат  огромна крачка  полуфинал  първи мач  реванш  финал  яспер силесен