Бойно кръщение и еврознаци

В разгара на лятото ЦСКА си тръгна с 0:3 от Разград, където още няма гол в шампионатен мач.

Скамейката на ЦСКА ще изглежда някак страннно в неделя.

Най-важната фигура в червения щаб и помощникът му ще изгледат мача с Лудогорец от трибуните на "Българска армия", а указания на футболистите на домакините ще дава треньор с 4-5, а и повече години по-млад от Тодор Янчев, Валентин Илиев и Емил Гъргоров.

На Стойчо-младши му се падна бойно кръщение срещу Лудогорец, а най- вероятно скокът му в дълбоки води ще продължи и срещу Левски следващата седмица за Купата.

Какво шеметно начало за 28-годишния син на Екзекутора, чието присъствие край тъчлинията силно ще контрастира с белите коси и улегналия вид на близо четвърт век по- възрастния от него Стойчо Стоев.

Очакванията, съвсем естествено, са за интересен мач.

Такъв, какъвто е бил винаги в макар и кратката си история.

Ако някой е пропуснал този факт, ще му припомним, че ЦСКА все още не познава победата в шампионатен двубой срещу Лудогорец и в неделя на "Армията" ще се опита да изтрие досадната "нула" от статистиката срещу "зелените" в "А" група, която е 3-2-0 в полза на разградчани.

Точно преди година "армейците" взеха ръка за 2:1 на "Лудогорец Арена", но мачът бе за Купата, а после на реванша на "Васил Левски" падна голямо треперене.

Присо бе изгонен преди да са изминали и 20 минути от първия сигнал, а гол на Бадема в 78-та минута не стигна на "орлите" да елиминират ЦСКА.

"Червените" се промъкнаха напред, но файдата не бе голяма, тъй като не успяха да се справят с Локомотив Сф на четъртфиналите и напуснаха безславно турнира.

Сега предстои нов епизод от съперничеството между ЦСКА и Лудогорец, а ако вярваме на знаците, нищо добро не очаква столичани.

След добро представяне на европейска сцена, "зелените" буквално газят у нас.

Дни след победата на Партизан в Разград, Лудогорец спечели с 3:0 срещу Славия в София. Упражнението се повтори - победа и на реванша в Белград и 3:0 над ЦСКА.

След историческия успех над ПСВ, Лудогорец разгроми Нефтохимик с 4:0, а след Динамо Загреб и Черноморец Одеса, жертвите бяха Пирин ГД (3:0) и Любимец (5:1).

В четвъртък разградчани взеха само точка от украинците и това бе първи "хикс" за тях в евротурнирите, но пък ремито бе с цената на сигурно класиране за фазата на директните елиминации на Лига Европа.

Лудогорец натрупа огромно самочувствие и ще бъде интересно как ще стои на "Армията", но от друга страна Стойчо Стоев и отборът му трябва да са наясно, че ЦСКА може да ги приземи, ако не подходят достатъчно отговорно към дербито.

Ако пак потърсим някаква логика в поредицата евротурнири - "А" група, се набива на очи, че след две от трите поражения на Стария континент, Лудогорец загуби и в първенството.

Дали "хиксът" срещу Черноморец в четвъртък няма да бъде последван от трето поредно реми с ЦСКА на "Армията"?