Ливърпул вече изостава на 6 точки от върха

Фирмино този път не успя да се разпише за Ливърпул.

Ливърпул стигна само до 2:2 с Уест Хем в двубой от 15-ия кръг на Висшата лига на "Анфийлд роуд". Така мърсисайдци вече изостават на 6 точки от лидера Челси, който измъкна трудна победа над Уест Бромич.

Ливърпул губеше с 1:2 на почивката, но стигна до равенството.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които още в петата минута излязоха напред в резултата. Садио Мане проби по левия фланг, след което намери Лалана в наказателното поле.

Двама бранители на Уест Хем наблюдаваха отблизо как английският национал овладява и стреля в далечния ъгъл.

В 27-та минута обаче Пайе изпълни пряк свободен удар на 25 метра, прехвърли стената и прати топката във вратата на Кариус.

12 минути по-късно "чуковете" стигнаха до пълен обрат. Едно центриране отдясно, което изглеждаше безобидно, рикошира в Хендерсън, след което Матип не се ориентира и позволи на топката да стигне до Антонио.

Кариус бе излязъл напред, но не предприе нищо, за да затрудни играча на Уест Хем, който пусна топката покрай него.

Три минути след подновяването на играта Ливърпул изравни след груба грешка на Дарън Рандолф, който опита да улови топката след центриране на Мане отляво. Стражът обаче изпусна кълбото и Ориги вкара отблизо.

Страхотен удар на Хендерсън можеше да реши мача, но Дарън Рандолф изби в корнер.