САЩ ликува с Голд къп след гол в последните минути

Отборът на САЩ стана за шести път в историята си шампион на Северна и Централна Америка.

Американците победиха Ямайка с 2:1 на финала на Голд къп с гол в 88 минута.

Героят за САЩ бе Джордан Морис, който се разписа след груба грешка в защитата на Ямайка. Бранителите не се ориентираха кой да изчисти топката и тя бе поставена на тепсия за Морис, който с мощен изстрел вкара победния гол в мача.

Преди това резултата откри голмайсторът на САЩ Джоузи Алтидор от пряк свободен удар в последната минута на първата част.

Ямайка обаче изравни веднага след подновяването на играта, след като Дже-Воън Уотсън се разписа при разбъркване след ъглов удар.

Положения не липсваха и пред двете врати, но накрая домакините на турнира зарадваха своята публика.

САЩ е печелил Голд къп още през 1991, 2002, 2005, 2007 и 2013 г., а треньорът Брус Арина стана първият с три титли на КОНКАКАФ след завръщането си начело на американците.

Рекордьор по титли в турнира все пак остава Мексико със 7, като тази година тимът бе отстранен в полуфиналите от Ямайка с 0:1.