Барселона разби Уеска и изпревари Реал

Разгромна победа за Барса Снимка: Getty Images
Разгромна победа за Барса

Барселона разби Уеска с 8:2 на своя „Камп Ноу“ и е с три победи от три кръга на върха на Ла лига, заедно с Реал Мадрид.

Лионел Меси, автогол от Хорхе Полидо и Луис Суарес през първата част и Усман Дембеле, Иван Ракитич, отново Меси, Жорди Алба и втори на Суарес от дузпа през второто вкараха головете за Барса.

Крайното 8:2 оформи Суарес от дузпа, когато Меси предостави възможността на уругваеца той да изпълни наказателния удар, вместо сам да се пробва от бялата точка да оформи хеттрика си.

Каталунците не изглеждаха много добре през първата част и още в третата минута изоставаха резултата след попадение на Кучо, а краят на първата част дойде при резултат 3:2 за домакините, след като Алекс Галар също се разписа за Уеска.

С пет безответни гола през втората обаче Барса реши спора по категоричен сблъсък.

Разгромната загуба дори изведе каталунците пред Реал заради по-добрата си голова разлика с два гола – +10 срещу +8 за „кралете“.