Ман Юнайтед се провали срещу героичен вратар и изостана от топ 4

Ибрахимович няма как да е доволен от поредното разочароващо равенство на Манчестър Юнайтед през сезона Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед не успя да победи Хъл Сити в 23-ия кръг от Висшата лига и стигна само до 0:0 на своя "Олд Трафорд".

Няколко дни след като Хъл победи с 2:1 Юнайтед в реванша за Купата на Лигата (но отпадна заради 0:2 в първия мач), "тигрите" отново показаха непримирим дух и извоюваха точката.

В мача имаше достатъчно положения и пред двете врати, но съперниците нямаха шанс пред гола.

Юнайтед държеше инициативата и имаше повече ситуации, но героят Якупович на вратата на Хъл спасяваше всичко възможно.

Той отрази удар на Ибрахимович в 15-ата минута и на останалия сам срещу него Погба три минути по-късно.

През второто полувреме дойдоха нови пропуски на Ибра и на Рашфорд, а Мата изпусна чист гол от непосредствена близост, след като Якупович някак успя да избие с крак неговия удар точно на голлинията.

В 86-ата минута гостите имаха златен шанс да измъкнат победата, но открилият се на изгодна позиция Лазар Маркович стреля в гредата.

След 90-ата минута дойдоха нови пропуски за Юнайтед от страна на Погба и Маркос Рохо, което означаваше "суха мрежа" за Хъл и трето поредно равенство за "червените дяволи" в първенството.

Юнайтед продължава да е на шесто място, но вече е на 4 точки зад Манчестър Сити и Ливърпул и на цели 14 зад лидера Челси. Хъл е на предпоследно място със 17 т.