6 извода след Лацио - Милан 1:1

Лацио се добра до равенство 1:1 в последните секунди. Вижте в галерията 6 извода след двубоя на "орлите" с Милан.
1. Треньорският дуел Симоне Индзаги - Дженаро Гатузо Бившият нападател на „орлите” можеше да разчита на почти всичко най-добро, с което разполага. Единственият липсваш играч в отбора на домакините беше контузеният бразилски дефанзивен халф Лукаш Лейва. Индзаги не изненада с нищо своя противник и Лацио започна с предвидимото 3-5-1-1. В същото време - проблеми да искаш в отбора на Милан... Основният реализатор на „росонерите” Гонсало Игуаин получи червен картон в мача срещу бившият си отбор Ювентус и беше наказан за срещата в Рим. Освен това аут поради контузии бяха бившият халф на Лацио Билия, Бонавентура, Калдара, Мусакио, Романьоли, Стринич и Торази. Поради безбройните проблеми в дефанзивен план, тройката централни защитници на Милан изглеждаше по изключително нехарактерен начин - Абате, Запата, Родригес. Въпреки нетрадиционния си вид, защитата на Милан се справи с опазването на Чиро Имобиле и беше на крачка от това да запише суха мрежа. Снимка: Getty Images
1. Треньорският дуел Симоне Индзаги - Дженаро Гатузо

2. Вратарите Стракоша и Донарума изиграха добър мач Албанският вратар на „орлите” беше с основна заслуга резултатът да не бъде открит в 16-ата минута от Чалханоглу. Колегата му от Милан направи две изключителни важни спасявания при 0:0. Първо спаси удар от близка дистанция на голмайстора на Лацио Чиро Имобиле в края на полувремето, а в средата на второто полувреме показа страхотен рефлекс при изстрел с глава от близко разстояние на Уолъс. И за двата гола вратарите нямат абсолютно никаква вина. Попадението на Кеси се получи след неприятен рикошет в ръката на Уолъс, а изравнителният гол на Корея дойде след изстрел от границата наказателното поле, който трябваше да бъде блокиран от Калабрия или Сапата. Снимка: Getty Images
2. Вратарите Стракоша и Донарума изиграха добър мач

3. Наситената халфова линия на Лацио даде предимство  Домакините бяха отборът, който взе превес в средата на терена, владееше повече топката и контролираше събитията на терена. „Росонерите” бяха добре разучили силните страни на Лацио и не оставиха свободни пространства за директни атаки. Халфовете на Лацио бяха принудени да правят много пасове на къси разстояние, като рядко атаките на домакините завършваха с опасност пред вратата на Милан. Играта на СМС и Луис Алберто не беше на нужното ниво и това улесни действията на Милан в дефанзивен план. Въпреки че Кеси и Бакайоко не се отличиха в градивен план, те свършиха много добра работа в защита, като не оставиха свободни пространства за дрибъл на атакуващите халфове на Лацио и по този начин изолираха Чиро Имобиле. Най-активният полузащитник в отбора на Лацио беше Марко Пароло, който се отличи с няколко опасни влизания от втора линия в наказателното поле на Милан.
Снимка: Getty Images
3. Наситената халфова линия на Лацио даде предимство

4. При трима от лидерите на Лацио - Чиро Имобиле, Луис Алберто и Сергей Милинкович-Савич се наблюдава спад във формата Италианският нападател изрази опасения, че не съумява да бележи за „скуадра адзура” и може би тази неувереност се прехвърля и на клубно ниво. Последният гол за Имобиле е от 4 номеври при домакинския успех срещу СПАЛ. Чиро беше изнервен и често вдигаше ръце към главния съдия претендирайки за някакви дузпи. СМС е отбелязал едва едничък гол досега през сезона в края на септември месец срещу Дженоа, като спадът в играта на сърбина започна още по време на световното първенство в Русия. Халфът на Лацио печели все по-рядко въздушни двубои в противниковото наказателно поле и ударите му към вратата драстично намаляха. Луис Алберто беше голямото разочарование по време на мача срещу Милан и е цяло чудо, че не беше заменен още на полувремето от Индзаги. Испанецът трябваше да е един от моторите в халфовата линия на "орлите", но той се изгуби по време на мача, не съумяваше да премине противник с дрибъл и да даде хитър пас към Чиро Имобиле, СМС или дебнещия от втора линия Марко Пароло. Снимка: Getty
4. При трима от лидерите на Лацио - Чиро Имобиле, Луис Алберто и Сергей Милинкович-Савич се наблюдава спад във формата

5. Патрик Кутроне беше незабележим на „Олимпико”Младият нападател не достигна до нито една възможност за гол и показа, че поне на този етап ще му е изключително трудно да замести Гонсало Игуаин. Към този момент Кутроне е отбелязал едва 2 гола в Серия "А" - срещу Рома и Сампдория. Снимка: Getty Images
5. Патрик Кутроне беше незабележим на „Олимпико”

6. Симоне Индзаги извърши три смени през второто полувреме Треньорът на Лацио показа железни нерви спрямо игралия изключително нехайно и безхаберно Луис Алберто и го смени едва в 64-тата минута с Хоакин Кореа. Точно аржентинецът се оказа златният джокер, спасявайки "орлите" в последната минута на срещата с удар от границата на наказателното поле. Левият белгийски халф-бек Джордан Лукаку замени неефективния Милинкович-Савич, това предизвика рокада в състава на Лацио, като Лулич отиде да играе в зоната на вътрешен халф, а белгийската смяна зае обичайното си място в лявата зона. Лукаку се включи с желание и успя да внесе острота и скорост при атаките на Лацио, създавайки неприятности за Калабрия и Абате. При 0:1 Индзаги извърши отчаяна смяна, пускайки нападателя Фелипе Кайседо за защитника Щефан Раду. Гатузо не прибегна до нито една смяна, което е доста странно. Все пак бившият халф на Милан и Рейнджърс разполагаше на резервната скамейка с Бертолачи, Кастейехо, Диего Лаксалт, Монтоливо, Андрея Конти и може би трябваше да потърси някакви промени след 85-ата минута, целейки се да спре устрема и импулса в играта на Лацио. Снимка: Getty Images
6. Симоне Индзаги извърши три смени през второто полувреме

Лацио и Милан завършиха 1:1 в един доста слаб мач на „Олимпико” в Рим. Благодарение на ремито, „орлите” запазиха важното четвърто място във временното класиране на Серия А.

Домакините започнаха по-добре на мокрия и тежък терен в Рим и през първите 15 минути бяха по-активният отбор, стигайки до две мелета пред Донарума и няколко корнера. Удари на Ачерби и Бадел минаха встрани от вратата на младия вратар на гостите.

Милан се съвзе и отговори с изстрел на Чалханоглу в гредата. В 29-ата минута гол на Сергей Милинкович-Савич беше правилно отменен заради засада. Три минути преди края на полувремето Чиро Имобиле изпусна най-чистото положение за "небесносините", като негов удар от 5-6 метра беше спасен блестящо от Донарума. Малко по-късно удар на Пароло облиза дясната греда на миланската врата.

Отново домакините бяха по-активни през втората част.

Удар на Пароло със задна ножица премина близо до вратата на Донарума. В 70-тата минута вратарят на гостите направи спасяването на мача, избивайки удар с глава на Уолъс.

Осем минути по-късно Кеси шутира отдалеч, топката излизаше в аут, но рикошира в ръката на Уолъс и влетя в мрежата на Стракоша. Голът за Милан активизира домакините и лациалите стигнаха до няколко корнера, като Чиро Имобиле и Ачерби претендираха за дузпи.

В първата минута от даденото продължение, влезлият като смяна аржентинец Хоаким Кореа шутира от границата на наказателното поле и матира прекрасно игралия в мача Донарума.

В следващия кръг Лацио гостува на аутсайдера Киево, а Милан е домакин на „Сан Сиро” на добре играещия отбор на Парма.

Вижте в галерията 6 извода след неделното дерби на "Олимпико".