Лудогорец ли е новият евроидиот?

Сцените отпреди година и разочарованието на Лудогорец в Загреб, отново се появиха на екрана - този път от Братислава. Снимка: Sportal.bg

Лудогорец прави и невъзможното да грабне титлата евронеудачник от Левски. Шампионите загубиха с 1:2 спечелен мач като гости на Слован в Братислава във II предварителен кръг на Шампионската лига.

Сценарият си е патент на Лудогорец от миналия сезон, когато и в двата мача с Динамо (Загреб) българският първенец допускаше голове в последните секунди.

Този път драмата бе още по-голяма, а и вече не може да се говори за липса на късмет. Лудогорец доминираше цяло първо полувреме, но не вкара гол. През първите 30 минути корнерите бяха 0:5 за българите, а играта се водеше основно пред вратата на доста вдървените (не само) от напрежение словаци.

През второто полувреме Лудогорец поведе с гол на Теро Мантула, добавил отблизо лошо отбита топка от вратаря.

Българският първенец остана и с човек повече 10 минути преди края, след изгонването на Ерик Грендел от домакините. Мачът изглеждаше "нарисуван" за солидно турнирно 0:1 и реванш с чудесен аванс на свой терен.

Вместо спокоен завършек обаче вратарят на българите Владислав Стоянов първо пусна лек гол от 25 метра на Юрай Халенар в 87-ата минута, а в добавеното време направи глупава дузпа - пак Халенар и 2:1 за Слован!

Да, Стоянов спаси друг наказателен удар за Слован в 66-ата минута, но грешките му в последните секунди могат да се окажат решителни за отпадането на Лудогорец.

Младият клуб още няма победа в евротурнирите - Слован е едва вторият му съперник в цялата история. И третият мач в Шампионската лига се развива по идентичен сценарий с първите два.

При 1:1 с Динамо в Разград миналата година, голът за гостите падна във втората минута на добавеното време въпреки натискът и превъзходството на българите.

При 2:3 в реванша в Загреб, попадението на успеха за хърватите дойде в осмата минута на времето след 90-ата.