Интер катастрофира на "Сан Паоло", а Аталанта взе точка от Юве в битката за топ 4 | sportcafe.bg

19.05.2019, 22:51 (обновена 20.05.2019, 01:15)
Наполи - Интер 4:1

Жиелински сложи началото на разгрома над Интер с фамозен гол отдалеч

Шампионът на Италия Ювентус завърши 1:1 с Аталанта в Торино в среща от предпоследния кръг на Серия А.

С изравнителен гол 10 минути преди края, "бианконерите" спряха съперника, който води оспорвана борба за класиране в зона "Шампионска лига".

Гостите откриха в 33-ата минута след ъглов удар и попадение на Йосип Иличич отблизо на празна врата.

По-нататък мачът остана двуостър и Войчех Шчезни на два пъти спаси тима си от получаване на втори гол.

Така се стигна до 80-ата минута, когато Марио Манджукич изравни. Хърватинът получи центриране отдясно, засече го по виртуозен начин в движение и от малък ъгъл прекара между краката на вратаря за 1:1.

В 92-ата минута Федерико Бернардески получи директен червен картон за много грубо влизане в краката на съперник. Аталанта обаче нямаше никакво време да се възползва от численото си предимство.

След срещата Ювентус вдигна своята осма поредна титла в калчото, а церемонията беше и изпращане за треньора Масимилиано Алегри и бранителя Андреа Бардзали, които си тръгват от клуба след края на сезона.

По същото време Интер катастрофира в борбата за топ 4 и загуби с 1:4 от втория в класирането Наполи на "Сан Паоло".

Домакините дръпнаха с 4:0, като головата серия откри Пьотър Жиелински със страховит далечен удар в 16-ата минута.

През втората част Дрис Мертенс удвои, а Фабиан Руиз добави още два гола във вратата на Ханданович. Десетина минути преди края Мауро Икарди спечели дузпа и сам я реализира за 1:4, но за Интер вече беше твърде късно да поправи грешките си.

По-рано днес Милан победи Фрозиноне у дома с 2:0 с голове на Кшищоф Пьонтек (57) и Сусо (66).

Така борбата за топ 4 ще се реши в последния кръг следващата неделя.

Тогава Интер приема Емполи, Милан гостува на СПАЛ, а Аталанта е домакин на Сасуоло.

В класирането трето място в момента заема Аталанта с 66 т., а Интер е четвърти със същия точков актив. Милан е на пето място с точка по-малко.

Oще: аталанта  бианконерите  дрис мертенс  дузпа  зона шампионска лига  интер  италия  йосип иличич  калчо  катастрофира  класиране  кръг  кшищоф пьонтек  марио манджукич  мауро икарди  милан  наполи  нерадзурите  пьотър жиелински  сано паоло  серия а  сусо  топ 4  торино  фабиан руиз  федерико бернардески  фрозиноне  червен картон  юве  ювентус