Няколко страхотни обрата

Арсенал - Порто - 2010 - Арсенал загуби с 1:2 първия мач на "Драгао", а след това разгроми "драконите" с 5:0 пред своя публика с феноменален гол на Самир Насри, хеттрик на Никлас Бендтнер и попадение на Емануел Ебуе.
Барселона - Милан - 2013 - Точно преди година Милан изненада и себе си, след като победи Барселона с 2:0 на "Сан Сиро" и футболният свят бе разделен на две в мненията си преди реванша. На "Камп Ноу" обаче се разрази буря. Лео Меси върна пасива, а Давид Вия и Жорди Алба доубиха "росонерите" за 4:0.
АПОЕЛ Никозия - Лион - 2012 - Лион взе крехък аванс от 1:0 от първия мач с кипърския АПОЕЛ, въпреки че пропусна много положения. Гол на Густаво Мандука още в 9-та минута възстанови статуквото, а в оставащото време ново попадение не падна. Нулеви продължения и дузпи... Дионисиос Киотис бе героят за кипърците, след като отрази удари на Александър Лаказет и Мишел Бастос и АПОЕЛ се класира за четвъртфиналите. Там отборът бе разгромен звучно от Реал Мадрид, но постигна много през този сезон.
Челси - Наполи - 2012 - Хуан Мата откри в Неапол, но два гола на Езекиел Лавеци и един на Единсон Кавани съкрушиха "сините" от Лондон за крайното 3:1. Реваншът на "Стамфорд Бридж" тръгна добре през първата част и Дидие Дрогба и Джон Тери дадоха аванс от 2:0 преди почивката. Инлер обаче върна едно попадение и Челси се нуждаеше от още два гола, за да отстрани неаполитанците. Франк Лампард от дузпа и Бранислав Иванович взривиха стадиона, а по-късно Челси вдигна купата в Шампионската лига. Това нямаше как да се случи, ако не беше обратът срещу Наполи...

Арсенал и Манчестър С. имаха планина за изкачване след първите осминафинали и загубите с по 0:2 у дома съответно от Байерн М. и Барселона.

Здравият разум се наложи - баварци и каталунци държаха здраво юздите и закараха колите си на четвъртфинал, без особени драми в реваншите.

Общото между Арсенал, Манчестър С. и Манчестър Юн. в тази фаза на Шампионската лига е, че и трите английски отбора загубиха с 0:2 в първите мачове, но има и малка подробност...

"Червените дяволи" бяха победени от Олимпиакос като гости, а следващата седмица предстои реванш на "Олд Трафорд".

Дейвид Мойс и отборът му са притиснати до стената, но надежда има.

Ще ви припомним няколко страхотни обрата на осминафиналите в най-силния клубен турнир.