Голяма драма и победа в 93-ата минута за Юве при дебюта на Роналдо

След доста пропуски на Роналдо и на целия тим на Юве, отборът все пак стигна до победата Снимка: Getty Images

Ювентус постигна много трудна победа с 3:2 в гостуването на Киево в първия мач от сезона на Серия "А".

Това беше и официален дебют на новата звезда Кристиано Роналдо с екипа на "бианконерите", а португалецът не успя да се разпише, въпреки многото открили се ситуации.

Като цяло, Юве направи куп пропуски и макар че поведе рано, мачът се усложни, след като Киево осъществи пълен обрат. Победно попадение на Бернардески едва в 93-ата минута осигури успешно начало и три точки за шампиона на старта на първенството.

Мачът започна идеално за Юве и шампионите откриха при първия си шанс. След изпълнение на статично положение топката стигна до непокрития Сами Кедира, който от няколко метра се разписа за 1:0.

Играчите на Макс Алегри продължиха да натискат и втори гол изглеждаше въпрос на време. Роналдо също напомни за себе си в тези минути, но на два пъти стреля неточно, а пропуски направиха още Куадрадо и Дъглас Коща.

Противно на всякаква логика, Киево ненадейно изравни в 38-ата минута с гол с глава на Мариуш Степински.

След почивката Юве отново натисна и удар на Роналдо беше спасен от Сорентино. В 53-ата минута обаче Киево получи дузпа за нарушение на Кансело срещу Емануеле Джакерини. Потърпевшият Джакерини отбеляза наказателния удар и Киево поведе с 2:1.

Ювентус реагира с нови положения пред Сорентино, а вратарят спаси още два удара на Роналдо.

В 75-ата минута гостите стигнаха до равенството с попадение на завърналия се в тима Леонардо Бонучи. Бранителят засече центриране от ъглов удар и направи 2:2.

Впоследствие вратарят Сорентино загуби съзнание след поредното си спасяване, довело до сблъсък с Роналдо, а последвалият гол на Киелини не беше признат.

Изглеждаше, че двата тима ще поделят точката, но драмата стана пълна в 93-ата минута, когато Федерико Бернардески получи удобна топка от Дъглас Коща и отблизо донесе победното 3:2 за Ювентус.