Португалия е първият шампион в Лигата на нациите | sportcafe.bg

Португалия е първият шампион в Лигата на нациите

09.06.2019, 23:31 (обновена 10.06.2019, 09:16)
Португалия

Португалия триумфира на родна земя

Португалия е първият шампион в Лигата на нациите, след като победи Холандия с минималното 1:0 на „Ещадио до Драгао“ в Порто.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Гонсало Гедеш в 60-ата минута с мощен удар от границата на наказателното поле. Силесен сложи пипна топката, но не успя да спре пътя й към мрежата и Гедеш отбеляза четвъртото си попадение с националната фланелка.

Двубоят предложи доста повече интрига в сравнение с мача за третото място, спечелен от Англия след скучни нулеви 120 минути и изпълнения на дузпи срещу Швейцария.

Холандците също имаха своите шансове. Само пет минути след гола на Гедеш Мемфис Депай можеше да изравни, но силният му удар с глава попадна право в Руи Патрисио.

Звездата на „селесао“ Кристиано Роналдо този път не успя да се превърне в герой, както го направи с хеттрика си срещу Швейцария на полуфинала, но единственото попадение на Гедеш се оказа повече от достатъчно за спечелването на трофея.

Така Португалия ще остане в историята като първия победител в турнира Лигата на нациите, а радостта за тима на Фернандо Сантош е двойна, тъй като бе постигната на родна земя.

Трофеят е втори голям за „мореплавателите“ в последните три години, след като през 2016-а Португалия завоюва и европейската титла.

Oще: 2019  бернардо силва  гонсало гедеш  кристиано роналдо  лига на нациите  португалия  финали  холандия  швейцария