ПСЖ победи Юнайтед и спечели "Чемпиънс Къп"

Златан отбеляза втория гол за парижани.

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен триумфира в приятелския турнир "Чемпиънс Къп", провеждащ се на територията на САЩ, Китай и Австралия, след като се наложи с 2:0 над Манчестър Юнайтед.

Срещата в Чикаго, която представляваше своеобразен финал, бе спечелена от французите след голове през първата част на Блез Матюиди и Златан Ибрахимович.

В средата на първото полувреме попадение на Хуан Мата бе отменено заради засада, а три минути по-късно Матюиди изведе парижани напред, след като нахлу на скорост в наказателното поле, финтира Фил Джоунс и с удар по тревата не даде шансове на Давид Де Хеа.

Ибрахимович удвои в 34-ата минута след отлична размяна на подавания с Максуел. Мата изтърва и най-доброто положение за Юнайтед, след като в 55-ата минута пропусна да намали от близка дистанция.

В 76-ата минута резервата в състава на "червените дяволи" Андреас Перейра също имаше своя шанс, но стражът на ПСЖ Кевин Трап направи чудесно спасяване.

Победата донесе титлата от турнира на възпитаниците на Лоран Блан. Те завършиха с 10 точки, колкото има и тимът на Ню Йорк Ред Бул, но заради по-добрата си голова разлика парижани оглавиха класирането.

След края на двубоя мениджърът на Юнайтед Луис ван Гаал не пожела да отговори на въпроси за евентуалния трансфер на Анхел ди Мария в тима на ПСЖ, докато Лоран Блан заяви, че двата клуба са близко до постигане на споразумение.