Най-лесният мач за Лудогорец

Лудогорец вече вкуси от Шампионската лига и не показа притеснение. И от какво? Най-лошото, което може да се случи, е загуба без да покажеш какво можеш. Да паднеш от Реал не е трагедия, но поне нека играчите, а и феновете, изживеят мача докрай. Пък кой знае...
Насреща е най-скъпият отбор в света. С Роналдо. И с Бейл. Светът гледа, забавлявайте се, играчи на Лудогорец. Друг такъв шанс може и да не ви се отдаде да го направите пред толкова много хора на планетата.
Големият въпрос -кой да пази на вратата? Дали Милан Борян, който се справи добре на "Анфийлд" до последната минута, когато направи дузпа, или Владо Стоянов - стабилен допреди месец, но с няколко издънки от тогава.
Козмин Моци трябва да се справя с друга голяма звезда след Балотели. Най-голямата от всички - КР7.

Това би трябвало да е най-лесният мач в живота на всеки един от играчите на Лудогорец.

Каква мотивация ти трябва повече, за да играеш с кеф и да ти се получава? Насреща е отбор, от който падат далеч по-силни съперници от теб. Ясно е, че победа на Реал ще е най-малко изненадващото нещо на света. Но всякакъв друг развой ти носи статут на герой в историята, а и да не стане - никой няма да те сочи с пръст и да каже: "Слабаци".

40 000 на националния стадион, липса на каквото и да е напрежение или очакване към отбора ти, Роналдо и Бейл на терена, светът вперил поглед в терена. Това е мач-мечта.

Единственото, което треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев трябва да каже на разбора е: "Забавлявайте се, момчета. Ето затова беше цялото това усилие да влезем в Шампионската лига."

Ще бъде зрелище, независимо от резултата. Какво, ако Реал вкара 4-5 гола? Та не го ли направи миналия сезон на същия етап на терена на Галатасарай? Отбор, който има далеч по-сериозен опит от Лудогорец. Не го ли прави редовно със съперниците в Испания?

И какво, ако не успее? С две думи - за всички нас мачът трябва да е шоу. На терена ще видим супер звезди, които рядко идват в България. Нека просто се абстрахираме от резултати, точки, сметки или очаквания. Да си отворим бира пред телевизорите, да вдишаме въздуха на стадиона, да изживеем момента.

Лудогорец няма големи шансове. Проблемите са ясни - вратарският пост е спорен, след като стабилният Влади Стоянов се разклати няколко пъти за месец. Резервата му Борян е с 1 мач, пък бил той и на "Анфийлд". Лудогорец не е толкова ефективен напоследък, допуска слабости като при 2:3 на "Герена" преди дни.

Реал също има слабости, но да говорим за тях е леко скверно при нивото на родния футбол.
Интересна личност се очертава да е човекът, който ще отсъжда тази вечер. Казва се Крейг Томпсън, шотландски адвокат, който често е забъркван в скандали около големи мачове.

Преди 2 години "помогна" леко на Дортмунд да обърне мача с Малага от четвъртфиналите в Шампионската лига. Не видя нищо нередно и при двата гола от 1:2 до 3:2 в последните 4 минути, а и двата бяха съмнителни за нарушение и засада.

Той изгони Чаби Алонсо и Серхио Рамос (който ще е на терена е днес) в мача Аякс - Реал преди 4 сезона, а се оказа, че и двамата нарочно си изпросили втори жълти картони. Планът на Моуриньо, който тогава им бе треньор, бе да пропуснат последния мач от групата и да се изчистят за елиминациите.

Пак Томпсън свири шестте минути на Италия - Сърбия в Генуа, прекратен заради хулиганството на гостуващите фенове. И без вина, съдията си е винаги в центъра на вниманието.

Но - какъвто и да е, такъв. Шоуто е гарантирано. В София такива мачове за съжаление напоследък са рядкост, а българският фен има остра нужда от тях.