Разгром, обрат и Барса е напред за Купата

Барса напълни кошницата на съперника и показа, че не смята да отписва турнира и тази година, след като спечели последните му 4 издания Снимка: Getty Images

Барселона съсипа Севиля с 6:1 на "Камп Ноу" в мач реванш от 1/4-финалите за Купата на краля и се класира на полуфинал в надпреварата.

Каталунците бяха загубили с 0:2 първия мач и се нуждаеха от сериозен обрат, а той стана факт с голове на Филипе Коутиньо (12-а минута от дузпа и 53-а), Иван Ракитич (33), Сержи Роберто (54), Луис Суарес (89) и Лионел Меси (90).

В 67-ата минута при резултат 4:0 Гилерме Арана вкара почетния гол за Севиля и за известно време върна надеждите на андалусийците, които се нуждаеха само от още един гол, за да отстранят Барса. Попаденията в последните минути на Суарес и Меси обаче решиха всичко.

Гостите имаха и още една голяма възможност и тя беше дузпата им през първата част при резултат 1:0. Евер Банега обаче не успя да вкара от бялата точка, Яспер Силесен спаси удара му и скоро Иван Ракитич вкара за 2:0, за да улесни доста нещата за Барселона.

Ернесто Валверде беше заложил на титулярния състав и силата на отбора му си пролича. Утре се очаква на полуфинал да се класира и Реал Мадрид, който има аванс от 4:2 над Жирона след първия двубой.