Григор спечели драмата с Робредо!

Гришо вече мисли за четвъртфинала срещу Андерсън

Григор Димитров проби до четвъртфиналите на Мастърса в Торонто след трудна победа в три сета над испанския ветеран Томи Робредо - 7:5, 5:7, 6:4. В спор за полуфинално място българинът ще се изправи срещу Кевин Андерсън от ЮАР, който се справи в зрелищен двубой с швейцареца Стан Вавринка със 7:6(8), 7:5. Димитров пази добри спомени от последния си мач срещу Андерсън, след като го победи на финала на турнира в Акапулко по-рано през годината.

Първият сет с Робредо вървеше гейм за гейм до 5:5, но след това Гришо показа класа. Българинът спечели на нула сервис гейма си за 6:5, а след това Робредо допусна няколко непредизвикани грешки и Димитров стигна до два сетпойнта, поздравяйваки се с успех във втория. В тази първа част двамата направиха по 13 непредизвикани грешки, а Григор реализира 4 аса срещу 3 за испанеца. Сетът продължи 38 минути.

Втората част започна отлично за Гришо, който проби Робредо още във втория гейм и взе своите подавания за 3:0. След това резултатът стана 4:1 и точно както в мача с Доналд Йънг в сряда последва необяснимо отпускане от страна на Димитров. Испанецът взе подаването си на нула, а след това върна пробива отново без да даде точка на Григор. Последва още един спечелен сервис гейм от Робредо за 4:4. При 5:5 настъпи преломният момент в сета. Гришо допусна три поредни брекпойнта и даде гейма си с двойна грешка. Българинът спаси два сетпойнта в 12-ия гейм, но на третия капитулира - 5:7 и равенство в сетовете.

При 3:2 в третата част, Григор стигна до два брейкбола, но Робредо демонстрира рутината си и се измъкна от ситуацията, печелейки 4 поредни точки.

При 5:4 в десетия гейм Робредо започна с първата си двойна грешка в мача, което като че ли бе знак от съдбата. След това Григор стигна до мачпойнт, но не успя да го материализира. На два пъти съдиите обявяваха топки на българина за аут, но реферът на стола коригираше грубите им грешки. След третото равенство, Димитров си извоюва и нов мачбол, след който затвори маратонския мач, продължил 2 часа и 4 минути.

Григор води с 4:2 победи на следващия си съперник Кевин Андерсън. Запише ли нов успех, за втори път в кариерата си ще достигне до полуфинал на Мастърс турнир, а там ще срещне един измежду Цонга или Мъри. Димитров и Андерсън излизат един срещу друг в петък вечерта.