Жозе Моуриньо отписа титлата

Моуриньо официално заяви, че Юнайтед няма да се бори за титлата този сезон Снимка: Getty Images
Моуриньо официално заяви, че Юнайтед няма да се бори за титлата този сезон

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо отписа битката за титлата през този сезон.

Португалецът заяви, че „червените дяволи“ трябва да печелят точки, за да бъдат „първи сред последните“ и че целта вече е второто място.

След загубата с 0:2 от Тотнъм през седмицата Юнайтед е втори с 53 точки, на 15 зад лидера Сити и на три пред третия и четвъртия Ливърпул и Челси.

„Този мач е важен, защото се нуждаем от точки, за да завършим като първи сред последните. Трябва да се опитаме да завършим втори. Заемаме тази позиция цял сезон. Бяхме първи за първите няколко седмици, но оттогава постоянно сме втори.

По-добри сме от миналия сезон във всяко едно отношение – точки, позиция, вкарани и допуснати голове, така че трябва да се опитаме да останем там“, каза Моуриньо на пресконференция в петък преди домакинството на Хъдърсфийлд в събота.

„Не мисля, че ние, Тотнъм или Челси се справяме зле, защото точките, които имаме, са реалистични. Но ако вземем Манчестър Сити за пример – започнаха силно и спечелиха мачове, които не заслужаваха, което трябва да им се признае. Атакуваха до последната секунда и вкараха някои победни голове в заключителните минути, включително в добавеното време“, добави Жозе.

Моуриньо каза още, че все още не е ясно състоянието на Маруан Фелайни, който се появи като резерва срещу Тотнъм, но изкара само седем минути на терена, след като получи нова контузия.

„Байи и Ибрахимович работят добре и са на път да се завърнат. Надявам се да са готови за Шампионската лига в края на месеца“, допълни Моуриньо.

Манчестър Юнайтед гостува на Севиля в първи 1/8-финал в най-престижния европейски клубен турнир на 21 февруари, а реваншът на „Олд Трафрод“ е на 13 март.