Рамзи и Лаказет качиха Арсенал на трето място | sportcafe.bg

Рамзи и Лаказет качиха Арсенал на трето място

01.04.2019, 23:16 (обновена 02.04.2019, 00:04)
Арсенал - Нюкасъл 2:0

Арсенал изигра силен мач и заслужи важните три точки

Арсенал се изкачи на трето място във Висшата лига с победа с 2:0 над Нюкасъл на "Емирейтс".

В последния мач от 32-ия кръг на шампионата, "артилеристите" се пребориха за важни три точки, с които изпревариха Манчестър Юнайтед и Тотнъм в класирането.

Играчите на Унай Емери стартираха много напористо и показаха колко е важна победата за тях. В 13-ата минута Аарън Рамзи вкара във вратата, но голът не беше зачетен заради нарушение в атака.

В 30-ата минута при поредна добра комбинация на домакините Рамзи все пак откри резултата с много точен удар по земя.

В самия край на първата част Арсенал беше близо до втори гол, но Ричи изчисти с глава от голлинията.

През второто полувреме "топчиите" отново не дадоха никакви шансове на Нюкасъл и решиха всичко в 83-ата минута. Резервата Обамеянг комбинира с Александър Лаказет, който сам срещу Дубравка го прехвърли технично за 2:0.

Арсенал вече има 63 т. и е пред Тотнъм и Манчестър Юнайтед с по 61 и Челси с 60.

Oще: аарън рамзи  александър лаказет  арсенал  артилеристите  висша лига  класиране  комбинация  манчестър юнайтед  нюкасъл  свраките  топ 4  топ 6  топчиите  тотнъм  унай емери  челси