Холандия победи Чили и взе група В

Резервата Фер вкара първия гол за победата на Холандия над Чили с 2:0

Холандия победи с 2:0 Чили в последния си мач в група В на световното първенство в Бразилия и завърши на първо място в предварителната фаза. Така холандците нямат загуба в груповата фаза от началото на световното първенство в ЮАР през 2010.

Двата гола вкараха резервите Фер и Депай, съответно в 78 и в продължението на края на мача, дадено от съдията, като влязоха в игра в началото на последните 20 минути.

През първото полувреме двата отбора поднесоха на публиката здрав тактически сблъсък в средата на терена с не много шансове за удари, като Алексис Санчес и Ариен Робен бяха единствените от двата отбора, които си позволяваха повече свобода на действие в атака.

През второто полувреме темпото се вдигна, а в последната третина на мача играта стана по-отворена и това доведе до двата гола.

Дарил Янмат центрира в наказателното поле за първия гол и Лерой Фер реализира при първото си докосване на топката, а при второто попадение Ариен Робен проби дълбоко по лявото крило, след което центрира ниско по тревата и Мемфис Депай също надбяга пазача си, което му позволи да протегне крак и да реализира.

Преди това Робен на няколко пъти изтормози защитата на Чили, но нямаше късмет при завършващия удар.

С пълен актив от 9 точки след три мача Холандия ще играе с втория от група А, а Чили най-вероятно ще се срещне с Бразилия, тъй като се очаква домакините да спечелят първото място в група А.

В другия мач от групата Испания победи с 3:0 Австралия, като головете вкараха Давид Вия, Фернандо Торес и Хуан Мата. В този мач австралийците играха много силно и силово и се държаха до първия гол, след което обаче отстъпиха инициативата на световните шампиони. С една победа и две загуби Испания отпада, след като завърши на трето място в групата, а Австралия си тръгва без точка, но с много високи оценки за играта си на световното първенство.