Клоп нахалства: Оплака се от съдиите

"Може би, съдиите разбраха за засадата през второто полувреме" Снимка: Getty Images
"Може би, съдиите разбраха за засадата през второто полувреме"

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп се оплака от съдиите след равенството 1:1 с Уест Хем на стадион „Лондон“ в понеделник вечер, въпреки че отборът му вкара гола си от засада.

„Червените“ откриха резултата в 22-рата минута чрез Садио Мане, който получи подаване от Джеймс Милнър, но при изграждането на атаката Милнър бе в засада, когато получи топката от Адам Лалана.

07:33Милнър изпревари Бекъм

„Чуковете“ изравниха бързо чрез Михаил Антонио. В края мърсисайдци можеха да си тръгнат с трите точки, но Дивок Ориги пропусна сам срещу Фабиански, стреляйки анемично право в него. И добре, че не успя да вкара, защото и той бе в засада.

„Беше тежък мач. Знаехме за техните статични положения, тренирахме много, но през седмицата имахме още трима футболисти, които бяха здрави и с които ги тренирахме.

Очевидно е, че нашият гол е от засада и, може би, съдиите го разбраха през второто полувреме. Имаше толкова много ситуации, които бяха 50-50 или 60-40, всички бяха отсъдени в полза на другия отбор.

06:47Пелегрини: Клоп е свикнал да бие със засади

Лично аз, ако съм допуснал грешка през първото полувреме, не бих искал да влияя още повече на играта през второто“, каза Клоп след мача пред BBC.

Равенството означава, че преднината на Ливърпул на върха в класирането пред Манчестър Сити е вече само три точки.

„Гражданите“ могат да се изместят тима на Клоп от първото място още в сряда, когато гостуват на Евертън в изтеглен мач от 26-ия кръг. Сити има по-добра голова разлика и при победа ще оглави класирането.