Арсенал разгроми Астън Вила с 5:0

Жиру откри резултата за Арсенал срещу Астън Вила

Арсенал не срещна никакви трудности срещу Астън Вила и спечели с 5:0, а головата канонада се отприщи след почивката. През първото полувреме Арсенал поведе с 1:0 с гол на Жиру в 8 минута, но до паузата не успя да вкара второ попадение и на няколко пъти допусна опасности пред своята врата.

Гостите обаче играха твърде изнервено и неточно, за да имат шанс за попадение. В първите няколко минути на мача играчите на Вила успяха да притиснат домакините, но след това започнаха много лесно да губят топката, а с това и инициативата в мача.

През втората част първи отбеляза Йозил - в 56 минута, после точен беше Уолкът в 63, Касорла вкара от дузпа в 75-ата и накрая Белерен заби последното попадение в 92 минута, след като беше точен от 20 метра.