Неймар изравни сезона на Кристиано за 68 минути

Неймар вкара четири гола и даде две асистенции за още два в рамките на 68 минути срещу Дижон - колкото Роналдо има в Ла лига от началото на сезона

Неймар вкара четири гола и подаде за още два при разгрома на Пари Сен Жермен с 8:0 над Дижон в сряда вечер.

Бразилецът изигра най-добрия си мач, откакто пристигна на „Парк де пренс“ и отбеляза първия си хеттрик с екипа на ПСЖ.

24-годишният Неймар има вече 15 гола в 15 мача за ПСЖ в Лига 1, а парижани изглеждат повече от готови да се изправят срещу Реал Мадрид в Шампионската лига.

Първият сблъсък от 1/8-финалите е на „Сантяго Бернабеу“ на 14 февруари, а реваншът в Париж е на 6 март.

„Кралете“ се намират в огромна дупка и изостават на цели 19 точки от лидера в Ла лига Барселона, което е историческо изоставане през първия полусезон в историята на Реал.

Още по-притеснителното е формата на Кристиано Роналдо, който има само четири гола и две асистенции в испанското първенство от началото на сезона – точно колкото Неймар направи само в мача срещу Дижон.

Всъщност, бразилецът изравни статистиката на Кристиано от началото на сезона само в рамките на малко повече от час. Първата асистенция на Неймар срещу Дижон дойде в 15-ата минута, а в 83-тата бразилецът оформи крайното 8:0 с гол от дузпа.

Какво очаквате от сблъсъка между ПСЖ и Реал Мадрид? Готов ли е най-накрая парижкият гранд за великия поход в Шампионската лига?