Ливърпул удари "дубъла" с голове на Салах и Фирмино

Ливърпул удари "дубъла" с голове на Салах и Фирмино Снимка: Getty Images

Ливърпул се върна на победния път с успех с 2:0 като гост на Саутхемптън. И двата гола паднаха през първото полувреме, а автори бяха Роберто Фирмино и Мохамед Салах.

"Червените" излязоха напред още в шестата минута, след като Фирмино завърши образцова атака, започнала още от Лорис Кариус. Салах изведе бразилеца сам срещу Маккарти и Фирмино от точката за изпълнение не сбърка.

Крайното 2:0 бе оформено точно преди почивката. Този път Салах и Фирмино размениха местата си. След перфектно двойно подаване бразилецът асистира, а Салах вкара дежурния си гол.

Комичното бе, че в края на мача на терена за Ливърпул бяха четирима бивши играчи на Саутхемптън - Върджил ван Дайк, Садио Мане, Деян Ловрен и Адам Лалана, който в края пропусна удобен шанс да направи резултата класически.

Победата отново върна мърсисайдци на третата позиция с 54 точки, само на две зад втория Манчестър Юнайтед. "Светците" пък вече са в опасната зона с 26 спечелени точки след 27 изиграни мача.