Барса с второ поредно равенство, авансът на върха се топи

Барса води на Атлетико със само седем точки вече Снимка: Getty Images
Барса води на Атлетико със само седем точки вече

Барселона записа второ поредно равенство в Примера, завършвайки наравно 0:0 с Хетафе у дома.

Така тимът на Ернесто Валверде взе само две точки от последните два кръга след хикса в дербито с Еспаньол и авансът му пред втория Атлетико Мадрид вече е само седем точки.

Барса контролираше събитията на терена, като имаше и 70% владеене на топката.

Играчите на Барселона имаха претенции за дузпа в 18-ата минута, когато Бруно Гонсалес блокира пробив на Меси в наказателното поле, но съдията не отсъди нищо.

В края на първото полувреме пък гол на Луис Суарес бе отменен правилно поради засада.

Доминацията на Барса продължи и през втората част. Новият защитник Йери Мина, който дебютира за каталунците, на два пъти стреля опасно с глава след статични положения, но и той не успя в опитите си за гол.

Филипе Коутиньо остана на терена малко повече от час, след което бе заменен от Иниеста. В игра като резерви се появиха и Осман Дембеле, и Паулиньо, но дори с тях Барса не успя да стигне до победата.

В добавеното време опасен удар на Луис Суарес бе спасен от стража на Хетафе, който запази равенството и точката за тима си. Хетафе вече има 30 точки и се изкачи до 10-ата позиция.

Все пак, Барселона остава без загуба от началото на сезона в Ла лига. След 23 изиграни кръга каталунците имат 18 победи и пет равенства и 59 точки, на седем пред втория Атлетико Мадрид.