Лудогорец смаза Слован - 3:0!

Лудогорец смаза Слован и написа история - първа победа в Европа!

Лудогорец изригна и смаза словашкия Слован с 3:0 в реванш от втори квалификационен кръг на Шампионската лига.

Българите категорично надиграха съперника, както го сториха и преди седмица в първия двубой. Тогава обаче словаците спечелиха щастливо с 2:1 в края.

Треньорската смяна в Разград доведе Стойчо Стоев, който за първи път застана на скамейката на Лудогорец. Дали импулсът от смяната, дали изказванията на собственика Кирил Домусчиев за намаляване на инвестициите, дали срамът от загубата от Любимец през уикенда... Не се знае какво даде такъв стимул на българския шампион.

Фактът е обаче, че Лудогорец игра страхотно, създаде с лекота десетина голови положения и върна лентата към първия сезон в "А" група, когато извикваше суперлативи с представянето си.

Два гола вкара Дани Абало, доведен от испанския Селта и дошъл с визитка на звезда. Първото попадение бе на Иван Стоянов, страхотен удар от въздуха още в 3-ата минута.

Лудогорец трябваше да вкара поне 5 гола на Слован, но пропуски на словенеца Роман Безяк, Марселиньо и Стоянов оставиха резултата само 3:0.

Само... Време е малко да отдъхнем и да се зарадваме - все пак ще имаме поне един отбор и през август в Европа, а и Лудогорец си гарантира поне 4 мача.

Надеждата в четвъртък е Ботев, който посреща Жрински (Босна) след 1:1 като гост.

В следващия кръг съперник на Лудогорец ще е или Партизан или арменския Ширак (мачът бе късно в сряда), но и при отпадане в трета квалификация, българският първенец отива в Лига Европа, където ще има един рунд преди груповата фаза.

Победата е първа в евротурнирите за новия фактор в българския футбол. Миналия сезон Лудогорец отпадна с 1:1 и 2:3 от Динамо (Загреб) на същия етап от турнира.